Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: OpenCart Nebim V3 Entegrasyonu Ücretsiz!

Rahatministrator Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürleri
    3

Standart OpenCart Nebim V3 Entegrasyonu Ücretsiz!

Adım 1
    Aşağıdaki sql sorgusunu NebimV3Master veritabanında çalıştırın.

PHP- Kodu:
    USE NebimV3Master
    GO
    DECLARE @ReportFileName Char200 SPACE(0)
    DECLARE @
    IsDefault    bit 0
    SELECT 
    @ReportFileName  ReportFileName , @IsDefault IsDefault FROM bsReportQuery WHERE ReportName N'V3Integrator' AND QueryName  N'ASF_URUNFIYAT'
    DELETE bsReportQuery WHERE ReportName N'V3Integrator' AND QueryName N'ASF_URUNFIYAT'
    INSERT INTO bsReportQuery (ReportNameDefaultFilterColsParameteredFieldsNotBeFilteredFields IsPivotAvailableIsDefault ReportFileName QueryNameQueryText)
    SELECT ReportName            N'V3Integrator'
    DefaultFilterCols        N''
    ParameteredFields        N''
    NotBeFilteredFields    N''
    IsPivotAvailable        N'0'
    IsDefault                = @IsDefault
    ReportFileName        N''
    QueryName                N'ASF_URUNFIYAT'
    QueryText                
    N'
    SELECT * FROM ASF_URUNFIYAT(''TR'',''EAN13'',999999)                                        
    '
    GO 
    Adım 2
    Aşağıdaki sql sorgusunu şirket veritabanında çalıştırın

PHP- Kodu:
    IF OBJECT_ID('ASF_URUNFIYAT'IS NOT NULL DROP FUNCTION ASF_URUNFIYAT
    GO
    CREATE 
    FUNCTION ASF_URUNFIYAT (@LangCode Char5,@BarcodeTypeCode Char20,@PriceGroupCode Char20, @LastNHour int 
    RETURNS TABLE 
    AS RETURN
    (
    SELECT  Product.* 
    ColorCode                             prItemVariant.ColorCode
    ColorDescription                        cdColorDesc.ColorDescription
    ItemDim1Code                          prItemVariant.ItemDim1Code
    ItemDim2Code                          prItemVariant.ItemDim2Code
    ItemDim3Code                          prItemVariant.ItemDim3Code 
    VatRate                               ISNULL((SELECT VatRate FROM cdVat WITH(NOLOCK)
    WHERE cdVat.VatCode Product.ItemTaxGrCode),SPACE(0))
    Price1                   ISNULL((SELECT TOP 1 Price FROM ProductValidPrices(GETDATE(), GETDATE()) LastPrice
    WHERE LastPrice
    .PaymentPlanCode='' 
    AND ItemTypeCode=Product.ProductTypeCode
    AND ItemCode=Product.ProductCode
    ORDER BY PriceListDate
    ), SPACE(0))   
    Price2                   ISNULL((SELECT TOP 1 Price FROM ProductValidPrices(GETDATE(), GETDATE()) LastPrice
    WHERE LastPrice
    .PaymentPlanCode='001' 
    AND ItemTypeCode=Product.ProductTypeCode
    AND ItemCode=Product.ProductCode
    ORDER BY PriceListDate
    ), SPACE(0))     
    Warehouse1InventoryQty    ISNULL((SELECT SUM(AvailableInventoryQty1FROM ItemInventory  AS Warehouse1Inv WITH(NOLOCK)
    WHERE 
    Warehouse1Inv
    .ItemTypeCode        prItemVariant.ItemTypeCode 
    AND Warehouse1Inv.ItemCode            prItemVariant.ItemCode
    AND Warehouse1Inv.ColorCode        prItemVariant.ColorCode
    AND Warehouse1Inv.ItemDim1Code        prItemVariant.ItemDim1Code 
    AND Warehouse1Inv.ItemDim2Code        prItemVariant.ItemDim2Code
    AND Warehouse1Inv.ItemDim3Code        prItemVariant.ItemDim3Code) ,0)
    AttributeType01                 ISNULL((SELECT AttributeTypeDescription FROM ItemAttributeType(@LangCodewhere ItemTypeCode AND AttributeTypeCode ), SPACE(0))
    AttributeType02                 ISNULL((SELECT AttributeTypeDescription FROM ItemAttributeType(@LangCodewhere ItemTypeCode AND AttributeTypeCode ), SPACE(0))
    AttributeType03                 ISNULL((SELECT AttributeTypeDescription FROM ItemAttributeType(@LangCodewhere ItemTypeCode AND AttributeTypeCode ), SPACE(0))
    AttributeType04                 ISNULL((SELECT AttributeTypeDescription FROM ItemAttributeType(@LangCodewhere ItemTypeCode AND AttributeTypeCode ), SPACE(0))
    AttributeType05                 ISNULL((SELECT AttributeTypeDescription FROM ItemAttributeType(@LangCodewhere ItemTypeCode AND AttributeTypeCode ), SPACE(0))
    AttributeType06                 ISNULL((SELECT AttributeTypeDescription FROM ItemAttributeType(@LangCodewhere ItemTypeCode AND AttributeTypeCode ), SPACE(0))
    AttributeType07                 ISNULL((SELECT AttributeTypeDescription FROM ItemAttributeType(@LangCodewhere ItemTypeCode AND AttributeTypeCode ), SPACE(0))
    AttributeType08                 ISNULL((SELECT AttributeTypeDescription FROM ItemAttributeType(@LangCodewhere ItemTypeCode AND AttributeTypeCode ), SPACE(0))
    AttributeType09                 ISNULL((SELECT AttributeTypeDescription FROM ItemAttributeType(@LangCodewhere ItemTypeCode AND AttributeTypeCode ), SPACE(0))
    AttributeType10                 ISNULL((SELECT AttributeTypeDescription FROM ItemAttributeType(@LangCodewhere ItemTypeCode AND AttributeTypeCode 10), SPACE(0))
    AttributeType11                 ISNULL((SELECT AttributeTypeDescription FROM ItemAttributeType(@LangCodewhere ItemTypeCode AND AttributeTypeCode 11), SPACE(0))
    AttributeType12                 ISNULL((SELECT AttributeTypeDescription FROM ItemAttributeType(@LangCodewhere ItemTypeCode AND AttributeTypeCode 12), SPACE(0))
    AttributeType13                 ISNULL((SELECT AttributeTypeDescription FROM ItemAttributeType(@LangCodewhere ItemTypeCode AND AttributeTypeCode 13), SPACE(0))
    AttributeType14                 ISNULL((SELECT AttributeTypeDescription FROM ItemAttributeType(@LangCodewhere ItemTypeCode AND AttributeTypeCode 14), SPACE(0))
    AttributeType15                 ISNULL((SELECT AttributeTypeDescription FROM ItemAttributeType(@LangCodewhere ItemTypeCode AND AttributeTypeCode 15), SPACE(0))
    AttributeType16                 ISNULL((SELECT AttributeTypeDescription FROM ItemAttributeType(@LangCodewhere ItemTypeCode AND AttributeTypeCode 16), SPACE(0))
    AttributeType17                 ISNULL((SELECT AttributeTypeDescription FROM ItemAttributeType(@LangCodewhere ItemTypeCode AND AttributeTypeCode 17), SPACE(0))
    AttributeType18                 ISNULL((SELECT AttributeTypeDescription FROM ItemAttributeType(@LangCodewhere ItemTypeCode AND AttributeTypeCode 18), SPACE(0))
    AttributeType19                 ISNULL((SELECT AttributeTypeDescription FROM ItemAttributeType(@LangCodewhere ItemTypeCode AND AttributeTypeCode 19), SPACE(0))
    AttributeType20                 ISNULL((SELECT AttributeTypeDescription FROM ItemAttributeType(@LangCodewhere ItemTypeCode AND AttributeTypeCode 20), SPACE(0))
    --, 
    ProductHierarchyLevel01Desc                  ISNULL((SELECT ProductHierarchyLevel01Desc FROM dfProductHierarchyLevelNames where LangCode = @LangCode), SPACE(0))
    --, 
    ProductHierarchyLevel02Desc                  ISNULL((SELECT ProductHierarchyLevel02Desc FROM dfProductHierarchyLevelNames where LangCode = @LangCode), SPACE(0))
    --, 
    ProductHierarchyLevel03Desc                  ISNULL((SELECT ProductHierarchyLevel03Desc FROM dfProductHierarchyLevelNames where LangCode = @LangCode), SPACE(0))
    --, 
    ProductHierarchyLevel04Desc                  ISNULL((SELECT ProductHierarchyLevel04Desc FROM dfProductHierarchyLevelNames where LangCode = @LangCode), SPACE(0))
    --, 
    ProductHierarchyLevel05Desc                  ISNULL((SELECT ProductHierarchyLevel05Desc FROM dfProductHierarchyLevelNames where LangCode = @LangCode), SPACE(0))
    --, 
    ProductHierarchyLevel06Desc                  ISNULL((SELECT ProductHierarchyLevel06Desc FROM dfProductHierarchyLevelNames where LangCode = @LangCode), SPACE(0))
    --, 
    ProductHierarchyLevel07Desc                  ISNULL((SELECT ProductHierarchyLevel07Desc FROM dfProductHierarchyLevelNames where LangCode = @LangCode), SPACE(0))
    --, 
    ProductHierarchyLevel08Desc                  ISNULL((SELECT ProductHierarchyLevel08Desc FROM dfProductHierarchyLevelNames where LangCode = @LangCode), SPACE(0))
    --, 
    ProductHierarchyLevel09Desc                  ISNULL((SELECT ProductHierarchyLevel09Desc FROM dfProductHierarchyLevelNames where LangCode = @LangCode), SPACE(0))
    --, 
    ProductHierarchyLevel10Desc                  ISNULL((SELECT ProductHierarchyLevel10Desc FROM dfProductHierarchyLevelNames where LangCode = @LangCode), SPACE(0))
    ItemPhotoPath                         ISNULL((SELECT FolderPath FROM dfGlobalFolder WHERE GlobalDefaultCode AND FolderCode N'ProductPhotoPath'),SPACE(0))
    Barcode                               ISNULL((SELECT MAX(BarcodeFROM prItemBarcode WITH(NOLOCK)
    WHERE       prItemBarcode.BarcodeTypeCode     = @BarcodeTypeCode
    AND prItemBarcode.ItemTypeCode        prItemVariant.ItemTypeCode
    AND prItemBarcode.ItemCode                  prItemVariant.ItemCode
    AND prItemBarcode.ColorCode                 prItemVariant.ColorCode                                                          AND prItemBarcode.ItemDim1Code        prItemVariant.ItemDim1Code
    AND prItemBarcode.ItemDim2Code        prItemVariant.ItemDim2Code                                                      AND prItemBarcode.ItemDim3Code        prItemVariant.ItemDim3Code) , SPACE(0))
    ItemDim1SortOrder                     cdItemDim1.SortOrder
    ItemDim2SortOrder                     cdItemDim2.SortOrder
    ItemDim3SortOrder                     cdItemDim3.SortOrder
    FROM ProductFilterWithDescription 
    ('TR')   AS Product
    INNER JOIN prItemVariant WITH
    (NOLOCK)
    ON prItemVariant.ItemCode            Product.ProductCode 
    AND prItemVariant.ItemTypeCode        Product.ProductTypeCode 
    INNER JOIN cdItemDim1 WITH
    (NOLOCK)
    ON cdItemDim1.ItemDim1Code            prItemVariant.ItemDim1Code
    INNER JOIN cdItemDim2 WITH
    (NOLOCK)
    ON cdItemDim2.ItemDim2Code            prItemVariant.ItemDim2Code
    INNER JOIN cdItemDim3 WITH
    (NOLOCK)
    ON cdItemDim3.ItemDim3Code            prItemVariant.ItemDim3Code
    INNER JOIN cdItem WITH
    (NOLOCK)
    ON cdItem.ItemCode                    Product.ProductCode 
    AND cdItem.ItemTypeCode                Product.ProductTypeCode 
    LEFT JOIN    
    (
    SELECT ItemCode,ItemTypeCode,ColorCode,ItemDim1Code,ItemDim2Code,ItemDim3Code,
    SUM(AvailableInventoryQty1AvailableInventory 
    FROM ItemInventory     WITH 
    (NOLOCK)
    GROUP BY ItemCode,ItemTypeCode,ColorCode,ItemDim1Code,ItemDim2Code,ItemDim3Code
    ) AS WarehouseInv ON WarehouseInv.ItemTypeCode        prItemVariant.ItemTypeCode 
    AND WarehouseInv.ItemCode            prItemVariant.ItemCode
    AND WarehouseInv.ColorCode        prItemVariant.ColorCode
    AND WarehouseInv.ItemDim1Code        prItemVariant.ItemDim1Code 
    AND WarehouseInv.ItemDim2Code        prItemVariant.ItemDim2Code
    AND WarehouseInv.ItemDim3Code        prItemVariant.ItemDim3Code   
    LEFT OUTER JOIN cdItemDesc WITH 
    (NOLOCKON cdItemDesc.ItemTypeCode=Product.ProductTypeCode
    AND cdItemDesc.ItemCode=Product.ProductCode
    AND cdItemDesc.LangCode=@LangCode    
    LEFT OUTER JOIN cdColorDesc WITH 
    (NOLOCKON cdColorDesc.ColorCode=prItemVariant.ColorCode
    AND   cdColorDesc.LangCode=@LangCode    
    WHERE Product
    .IsBlocked    
    AND Product.UseInternet1
    AND cdItem.IsBlocked 0
    AND Product.ProductTypeCode=1
    AND (EXISTS (SELECT FROM trStock WITH(NOLOCK
    WHERE trStock.ItemTypeCode     prItemVariant.ItemTypeCode        
    AND trStock.ItemCode     prItemVariant.ItemCode
    AND trStock.ColorCode     prItemVariant.ColorCode
    AND trStock.ItemDim1Code prItemVariant.ItemDim1Code
    AND trStock.ItemDim2Code prItemVariant.ItemDim2Code
    AND trStock.OperationDate BETWEEN DATEADD(HOUR , -* @LastNHourGETDATE() ) AND  GETDATE()  )
    OR (
    cdItem.LastUpdatedDate BETWEEN DATEADD(HOUR , -* @LastNHourGETDATE() ) AND  GETDATE() ) 
    OR (
    cdItemDesc.LastUpdatedDate BETWEEN DATEADD(HOUR , -* @LastNHourGETDATE() ) AND  GETDATE())  
    OR (
    prItemVariant.LastUpdatedDate BETWEEN DATEADD(HOUR , -* @LastNHourGETDATE() ) AND  GETDATE()) 
    )
    )
    GO 
    bu sorgu satış fiyat listesinden fiyat getirmektedir, temel fiyattan fiyat çekmesi istenirse çok kolay editlenebilir yazıya yorum bırakarak destek alabilirsiniz.

Adım 3
    Zip içerisinde bulunan dosyaları e-ticaret sitenizin ana dizininde entegrasyon adında bir klasöre upload ediniz.

Adım 4
    Opencart MySQL veritabanında product_option_value tablosuna varchar 255 olarak stokID kolonunu en son kolon olacak şekilde ekleyin. Zip dosyasındaki php dosyalarını gözden geçirerek gerekli bilgilerinizi girip calistir.php yi çalıştırın. Sırayla ürünlerini Nebim V3’den Opencart sitenize aktarılacaktır.Opencart 1.5.x ve 2.x.x sürümlerinde sorunsuzca kullanabilirsiniz.
    Eklenen Dosyalar Eklenen Dosyalar

Kayıtlı Üye
    Teşekkürleri
    0

Merhaba;
    öncelikle ücretsiz paylaşımınız için çok teşekkür ederim. bir konuda desteğinize ihtiyaç duyduk ,
    sorguda sum işlevinde toplam envanter kullanmışsınız bunu depo bazlı nasıl ayırt edebiliriz. biraz uğraştım ama sorguyu çalıştırdığımda depoları ayrı ayrı getiriyor fakat toplamayı yapamadım.
    yapmak istediğim örnek 12-15-19 depo kodlu depolardaki ürünleri çekmek. bu konuda yardımcı olabilir misiniz.
    iyi çalışmalar.

Kayıtlı Üye
    Teşekkürleri
    0

Merhaba Akınsoft veritabanından opencart 3x e stoklarımızı aktarma imkanımız olabilirmi?

Kayıtlı Üye
    Teşekkürleri
    0

Alıntı bilalbird Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Akınsoft veritabanından opencart 3x e stoklarımızı aktarma imkanımız olabilirmi?

Merhabalar,
    Akınsoft veri tabanına erişim varsa bu yapılabilir.

Fakat burada paylaştığımız Entegrasyon nebim ile çalışmaktadır.

Akınsoft için yeni bir entegrasyon geliştirilmesi gerekir.

Kayıtlı Üye
    Teşekkürleri
    0

Selamlar,

Bunun için Nebim Integrator paketine ihtiyaç var mıdır?

Kayıtlı Üye
    Teşekkürleri
    0

Alıntı gneral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Bunun için Nebim Integrator paketine ihtiyaç var mıdır?

Evet integrator paketine ihtiyacınız mevcut.

Kayıtlı Üye
    Teşekkürleri
    0

Merhaba bu entegrasyon ile siteden ürün satıldığında otomatik nebimden düşüyor mu ve nebimden stok azaldığında siteden de azalıyor mu nebim destek ten bize bir sürü json yapı verdiler entegrasyon için sizin paylaştığınız bu entegrasyon ile ona gerek kalmadan yapılabiliyor mu
    Konu equinox tarafından (31.Ocak.2019 Saat 09:54 ) değiştirilmiştir. Sebep: türkçe karakter hatası

Kayıtlı Üye
    Teşekkürleri
    0

Bunu Opencart v3.0.3.2 için hem fiyat hem stok bilgisi alacak şekilde nasıl yaparız yardımcı olabilir misiniz rica etsem

Rahatministrator Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürleri
    3

Alıntı hollyman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu Opencart v3.0.3.2 için hem fiyat hem stok bilgisi alacak şekilde nasıl yaparız yardımcı olabilir misiniz rica etsem
    %95 sorunsuz çalışır.

Forumda Paylaşılan İçerikleri Lütfen Başka Sitelerde Yayınlamayınız!
    Emeğe Saygı!

Kayıtlı Üye
    Teşekkürleri
    0

Alıntı Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    %95 sorunsuz çalışır.
    Peki stok takibi yapar mı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler